Clear Drinking Glass With Red Liquid on Brown Wooden Table

Artykuł:

Marzenia o płaskim brzuchu są powszechne wśród osób, które pragną osiągnąć idealną sylwetkę. Nie jest to łatwe zadanie, ale z odpowiednim zestawem ćwiczeń można zbliżyć się do tego celu. Oto kilka prostych i skutecznych ćwiczeń na płaski brzuch, które pomogą Ci w walce z nadmiarem tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha.

 1. Plank
  Plank jest jednym z najskuteczniejszych ćwiczeń na płaski brzuch. Aby go wykonać, połóż się na podłodze, opierając się na przedramionach i palcach u stóp. Trzymaj ciało proste, równolegle do podłogi, nie opuszczając bioder. Wytrzymaj w tej pozycji przez minimum 30 sekund, stopniowo zwiększając czas.

 2. Crunches
  Crunches to klasyczne ćwiczenie na mięśnie brzucha. Połóż się na plecach, zgięte kolana i stopy na podłodze. Unieś tułów, unosząc ramiona do przodu. Napnij mięśnie brzucha i wracaj do pozycji wyjściowej. Powtórz 15-20 razy.

 3. Boczne planki
  Boczne planki pozwalają wzmocnić mięśnie boczne brzucha. Połóż się na boku, opierając się na przedramieniu i bokach stóp. Unieś biodra, tworząc prostą linię z ramionami. Wytrzymaj w tej pozycji przez co najmniej 30 sekund, zmieniając stronę.

 4. Mountain climbers
  Mountain climbers to dynamiczne ćwiczenie, które angażuje mięśnie brzucha i poprawia kondycję. Wejdź w pozycję pompki, a następnie naprzemiennie przyciągaj kolana do klatki piersiowej. Wykonuj ten ruch jak najszybciej przez około 30 sekund.

 5. Leg raises
  Leg raises to ćwiczenie skupiające się na dolnych mięśniach brzucha. Połóż się na plecach, ręce przy ciele. Unieś nogi prosto do góry, utrzymując napięcie w mięśniach brzucha. Opuszczaj nogi powoli, ale nie dociskaj ich do podłogi.

 6. Russian twists
  Russian twists to ćwiczenie wzmacniające mięśnie skośne brzucha. Usiądź na podłodze, nachylając korpus do tyłu, utrzymując prostą linię pleców. Trzymając hantle lub wykorzystując piłkę lekarską, obracaj tułów w prawo i lewo, napinając mięśnie skośne.

 7. Bicycle crunches
  Bicycle crunches to ćwiczenie, które angażuje zarówno mięśnie prostownicze, jak i skośne brzucha. Leżąc na plecach, unosimy nogi w powietrze, zginając je pod kątem prostym. Wykonujemy ruchy przypominające pedałowanie rowerem, naprzemiennie przyciągając kolano do łokcia przeciwległej nogi.

Pamiętaj, że kluczem do sukcesu w osiągnięciu płaskiego brzucha jest regularna praktyka i zdrowa dieta. Połączenie odpowiednich ćwiczeń wzmacniających mięśnie brzucha z odpowiednią ilością białka, warzyw, owoców i zdrowych tłuszczów pozwoli Ci szybciej osiągnąć upragniony efekt. Dlatego nie zwlekaj – zacznij dzisiaj i ciesz się płaskim brzuchem w krótkim czasie!